Kurs umiejętności trenerskich FED

Rozwijaj się razem z FED!
Zgłoś się na kurs trenerski dla trenerów pracujących na Wschodzie!

Pracujesz w organizacji pozarządowej lub na stałe współpracujesz z III sektorem? W Twoich obowiązkach mieści się praca z grupami z Europy Wschodniej, Kaukazu, Azji Centralnej lub Twoja organizacja współpracuje z partnerami z tego regionu?

Jeśli planujesz zostać trenerem lub rozwijać się w tym zakresie, ale szkoląc czujesz się jeszcze niepewnie i potrzebujesz profesjonalnego przygotowania ku temu to zapraszamy na kurs umiejętności trenerskich dla osób pracujących na Wschodzie!

Fundacja Edukacja dla Demokracji ma 30-letnie doświadczenie w pracy szkoleniowej i przygotowaniu trenerów do pracy z osobami dorosłymi zarówno w Polsce, jak również m.in. w Ukrainie, Białorusi, Rosji, Azerbejdżanie, Gruzji, Tadżykistanie i Tunezji.

Terminy i miejsce

5-dniowe, intensywne szkolenie (48 godzin szkoleniowych) odbędzie się w dniach 16-21 czerwca 2020 r. (16 czerwca wieczorem – przyjazd uczestników, 21 czerwca – zakończenie kursu obiadem)
w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Boss w Warszawie.

Podczas szkolenia:
 • Dowiesz się jak przebiega proces uczenia się osób dorosłych i jaki ma to wpływ na programy szkoleniowe;
 • Nauczysz się planować warsztat, dostosowywać treść i metody do profilu uczestników;
 • Poznasz w praktyce kilkanaście metod i ćwiczeń , w których stosowane są aktywne metody nauczania;
 • Zapoznasz się ze specyfiką pracy z obcokrajowcami lub grupami międzynarodowymi i poznasz sposoby radzenia sobie z tymi wyzwaniami;
 • Przygotujesz się do roli, jaką pełni trener w relacji z grupą;
 • Zastosujesz nowe umiejętności trenerskie w praktyce (sesje prowadzone przez uczestników są nagrywane na wideo, a następnie analizowane podczas wieczornych indywidualnych sesji trenerów z grupami).

 

Pobierz ramowy program kursu.

 

Prowadzący

Szkolenie poprowadzą doświadczeni trenerzy o wieloletniej praktyce pracy z grupami międzynarodowymi i w obszarze Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Środkowej:

 • Martyna Bogaczyk –  posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów trenerskich dla przedstawiciel organizacji pozarządowych z Polski oraz krajów objętych programem RITA (m.in. w Ukrainie, Białorusi, Rosji, Azerbejdżanie, Gruzji, Tadżykistanie i Tunezji), Prezeska Fundacji Edukacja dla Demokracji,
 • Anna Kertyczak – posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie w tym w szkoleniach dot. metod aktywizacyjnych w nauczaniu a także koordynacji projektów skierowanych do społeczeństwa obywatelskiego w Polsce oraz w krajach programu RITA. Obecnie Koordynatorka projektów specjalnych w Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta
 • Agnieszka Świeczka – posiada wiedzę o skutecznych metodach uczenia się oraz nauczania dorosłych zdobytych podczas koordynowania Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty prowadzonych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Kurs obejmuje
 • 48 godzin szkoleniowych dających podstawowe kompetencje do pracy trenerskiej;
 • Materiały szkoleniowe przydatne w dalszej pracy trenerskiej;
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych i pełne wyżywienie w komfortowym ośrodku szkoleniowym z dostępnymi atrakcjami oraz bezpłatnym basenem w pobliżu.
Koszty kursu

Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

Istnieje możliwość dopłaty dla osób, które chcą być zakwaterowane w pokojach 1-osobowych. Dopłata wynosi 600 zł.

Szkolenie jest współfinansowane w ramach programu RITA – Przemiany w regionie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego realizatorem jest Fundacja Edukacja dla Demokracji.

Koszty dojazdu

Jako uczestnik pokrywasz własne koszty dojazdu na miejsce szkolenia i z powrotem.

Zgłoszenia na kurs

Aby zgłosić chęć udziału w szkoleniu należy wypełnić ankietę on-line w terminie do 7 kwietnia 2020 r. Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona (16 osób) – wyboru dokonają trenerzy, mający za zadanie upewnienie się, że kandydaci pracują/ zamierzają pracować na Wschodzie, oraz taki dobór uczestników, by grupa prezentowała podobny poziom wejściowy.

O wynikach rekrutacji powiadomimy zgłaszające się osoby drogą mailową do 23 kwietnia 2020 r.

Informacje

Dodatkowych informacji o szkoleniu udziela Agnieszka Świeczka, agnieszka.swieczka@fed.org.pl

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web