Plansze edukacyjne

W roku 2017 stworzyliśmy plansze edukacyjne dot. tematyki poruszanej w edukacji globalnej. Plansze otrzymali nauczyciele i nauczycielki, którzy z najlepszym wynikiem ukończyli organizowany przez nas kurs e-learningowy “Edukacja wobec wyzwań”.

Pakiet zawiera pięć plansz edukacyjnych, poświęconych istotnym współczesnym tematom, poruszanym w edukacji globalnej. Są tam więc plansze poświęcone tematyce migracji, stereotypów, odpowiedzialnej konsumpcji, Celom Zrównoważonego Rozwoju a także konfliktowi na wschodniej Ukrainie. To zagadnienia w naszej ocenie wyjątkowo ważne i aktualne, które warto poruszać podczas zajęć w klasie. W portalu www.e-globalna.edu.pl można znaleźć scenariusze poświęcone tematom, przy których realizacji można wykorzystywać plansze.

Plansze są dwustronne, zawierają trochę tekstu, ale przede wszystkim są pomocą wizualną – dzięki mapom i infografikom pozwalają przybliżać uczniom i uczennicom skomplikowane wyzwania globalne. Plansze zostały wykonane w sposób zapewniający maksymalną trwałość, by bez obaw zabierać je na zajęcia, dawać uczniom i uczennicom do rąk. Całość zapakowaliśmy w teczki kartonowe, aby wygodnie było cały pakiet, bądź wybrane plansze, zabierać z pokoju nauczycielskiego do klasy.

60 nauczycieli i nauczycielek może już korzystać z takich pomocy naukowych. A wy? Też chcielibyście je mieć? Planujemy dodruk plansz i ich rozsyłanie, chcemy jednak najpierw zobaczyć, jakie byłoby zainteresowanie nimi. Zostaw nam swój e-mail w formularzu.

Plansze edukacyjne powstały w ramach projektu “E-globalna w praktyce” współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Pomóżcie nam dalej rozwijać portal e-globalna.edu.pl, dodawać do niego nowe materiały, sprawiać by był on aktualny i atrakcyjny wizualnie. Nie damy rady zrobić tego bez Was, ale jest dobra wiadomość – możecie nam pomóc! Przekażcie 1% podatku Fundacji Edukacja dla Demokracji, wpisując w odpowiednim okienku PIT nasz numer KRS 0000037647, a poniżej cel: Edukacja w Polsce.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Kontakt do nas

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web