Będą nowe projekty na Wschód?

Kolejna grupa polskich organizacji pozarządowych przeszkolona! Pod koniec maja spotkaliśmy się w Warszawie wraz z grupą 16 uczestników reprezentujących 8 organizacji z całej Polski. Szkolenie „Projekt na Wschód” obejmowało takie kwestie jak partnerstwo w projekcie międzynarodowym, cykl zarządzania projektem, kwestie międzykulturowe, czy przegląd dostępnych źródeł finansowania. Najwięcej czasu poświęciliśmy na kwestie związane z analizą potrzeb na jakie mają odpowiedzieć projekty, a także wyznaczaniu ich celów oraz rezultatów. Pochyliliśmy się też nad planowaniem harmonogramu i budżetu. Nie zabrakło czasu na monitoring i ewaluację, które niestety są często traktowane wyłącznie w kategorii przykrego obowiązku.

Uczestnicy opuszczali szkolenie wzbogaceni o nową wiedzę i kompetencje oraz zmotywowani do szybkiego nawiązania kontaktu z zagranicznymi partnerami, by razem przygotowywać wspólne projekty. Spodziewamy się otrzymać niebawem sporo wniosków o granty wyjazdowe, a póki co życzymy im udanej współpracy z organizacjami ze Wschodu i dobrych wyników w konkursach grantowych!

Szkolenie odbyło się w ramach programu RITA – Przemiany w regionie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego operatorem jest Fundacja Edukacja dla Demokracji.

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web