3 czerwca 2019 at 23:59 Lwów

Swatka polsko-ukraińska: zgłoszenia do 3 czerwca 2019 r.

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa, Polska) oraz Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zapraszają nauczycieli pracujących z młodzieżą w wieku 11-16 lat do udziału w warsztatach dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy, chcących nawiązać współpracę międzynarodową.

Do udziału w „Swatce” zapraszamy przedstawicieli szkół, które wcześniej nie uczestniczyły w tych warsztatach i które nie mają partnerskiej szkoły na Ukrainie. Warsztaty odbędą się w dniach 22-25 sierpnia 2019 pod Lwowem.

Szkolenie daje szkołom możliwość znalezienia partnerów z Ukrainy, z którymi będą mogli zorganizować wymianę młodzieży. Pozwala również nauczycielom biorącym w nim udział wzmocnić swoje umiejętności pisania projektów edukacyjnych.

W ramach warsztatów będzie okazja do zaprezentowania szkoły, którą Państwo przedstawiają, znalezienia partnerskiej szkoły z Ukrainy, dowiedzenia się więcej o ukraińskim systemie oświaty oraz do napisania wspólnie z ukraińskim partnerem projektu współpracy szkół i wymiany młodzieży.

Uczestnicy szkolenia samodzielnie dojeżdżają do Lwowa, skąd będą mieć zapewniony dojazd do ośrodka szkoleniowego i z powrotem. Fundacja refunduje koszty przejazdu uczestników, zapewnia nocleg oraz wyżywienie podczas warsztatów. Do udziału w warsztatach możemy zaprosić tylko jednego nauczyciela z danej szkoły.

Liczba miejsc jest ograniczona – zainteresowani nauczyciele z Polski powinni wypełnić ankietę online dostępną tutaj. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 czerwca 2019.

Wszelkich informacji związanych z wyżej opisanym szkoleniem udziela Tadeusz Rudzki, kontakt: swatka@fed.org.pl, tel. 607 198 493 (pon.-czw. w godz. 10:00-17:00).
Uczestnicy kursu otrzymają certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Nauczycieli z Ukrainy prosimy o zapoznanie się z informacją w języku ukraińskim oraz o wypełnianie ankiety zgłoszeniowej dostępnej tutaj.

Wyniki naboru zostały ogłoszone 13 czerwca 2019 (zobacz wyniki).

 

Szkolenie jest organizowane i współfinansowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

SHARING IS CARING
projekt i realizacja strony internetowej: rock the web