Kurs umiejętności trenerskich FED

Rozwijaj się razem z FED!
Zgłoś się na kurs trenerski dla trenerów pracujących na Wschodzie!

Pracujesz w organizacji pozarządowej lub na stałe współpracujesz z III sektorem?
W Twoich obowiązkach mieści się praca z grupami z Europy Wschodniej, Kaukazu, Azji Centralnej lub Twoja organizacja współpracuje z partnerami z tego regionu?

 

Jeśli planujesz zostać trenerem/trenerką lub rozwijać się w tym zakresie, ale szkoląc czujesz się jeszcze niepewnie i potrzebujesz profesjonalnego przygotowania ku temu to zapraszamy na kurs umiejętności trenerskich dla osób pracujących na Wschodzie!

Fundacja Edukacja dla Demokracji ma 30-letnie doświadczenie w pracy szkoleniowej i przygotowaniu trenerów i trenerek do pracy z osobami dorosłymi zarówno w Polsce, jak również m.in. w Ukrainie, Białorusi, Rosji, Azerbejdżanie, Gruzji, Tadżykistanie i Tunezji.

 

Terminy i miejsce:

5-dniowe, intensywne szkolenie (48 godzin szkoleniowych) odbędzie się w dniach 25-29 maja 2022 r. (24 maja wieczorem – przyjazd uczestników i uczestniczek, 29 maja – zakończenie kursu obiadem)
w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Boss w Warszawie.

Podczas szkolenia:

 • Dowiesz się jak przebiega proces uczenia się osób dorosłych;
 • Nauczysz się planować warsztat, dostosowywać treść i metody do profilu uczestników i uczestniczek;
 • Poznasz w praktyce kilkanaście metod i ćwiczeń, w których stosowane są aktywne metody nauczania;
 • Przygotujesz się do roli, jaką pełni trener/trenerka w relacji z grupą;
 • Zastosujesz nowe umiejętności trenerskie w praktyce (sesje prowadzone przez uczestników są nagrywane na wideo, a następnie analizowane podczas wieczornych indywidualnych sesji trenerów z grupami);
 • Zapoznasz się ze specyfiką pracy z obcokrajowcami lub grupami międzynarodowymi i poznasz sposoby radzenia sobie z tymi wyzwaniami;

 

Pobierz ramowy program kursu

 

Szkolenie poprowadzą doświadczone trenerki o wieloletniej praktyce pracy z grupami międzynarodowymi i w obszarze Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Środkowej:

 • Martyna Bogaczyk –  posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów trenerskich dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z Polski oraz krajów objętych programem RITA (m.in. w Ukrainie, Białorusi, Rosji, Azerbejdżanie, Gruzji, Tadżykistanie i Tunezji), prezeska Fundacji Edukacja dla Demokracji,
 • Anna Kertyczak – posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie w tym w szkoleniach dot. metod aktywizacyjnych w nauczaniu a także koordynacji projektów skierowanych do społeczeństwa obywatelskiego w Polsce oraz w krajach programu RITA. Obecnie koordynatorka projektów specjalnych w Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta,
 • Agnieszka Świeczka – posiada wiedzę o skutecznych metodach uczenia się oraz nauczania dorosłych zdobytą podczas koordynowania Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty oraz doświadczenie jako trenerka FED.

 

Oferta obejmuje:

 • 48 godzin szkoleniowych dających podstawowe kompetencje do pracy trenerskiej;
 • Materiały szkoleniowe przydatne w dalszej pracy trenerskiej;
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych i pełne wyżywienie w komfortowym ośrodku szkoleniowym z dostępnymi atrakcjami oraz bezpłatnym basenem w pobliżu.

 

Zgłoszenia na kurs:

Aby zgłosić chęć udziału w szkoleniu należy wypełnić ankietę online w terminie do 7 marca 2022 r. Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona (16 osób). Wyboru grupy dokonają trenerki, upewniając się, że kandydaci i kandydatki pracują/ zamierzają pracować na Wschodzie oraz dbając o taki dobór uczestników i uczestniczek, by grupa prezentowała podobny poziom wejściowy.

O wynikach rekrutacji powiadomimy zgłaszające się osoby drogą mailową do 30 marca 2022 r.

 

Informacja w związku z pandemią COVID-19:

W związku z trwającą pandemią COVID-19 oraz obowiązującymi z tego powodu obostrzeniami sanitarnymi, uczestnicy kursu  przed zakwaterowaniem w hotelu  zostaną poproszeni o przedstawienie aktualnego (w okresie trwania kursu trenerskiego) certyfikatu covidowego lub negatywnego wyniku testu na obecność SARS- CoV-2, wykonanego nie wcześniej niż 24 godziny przez rozpoczęciem kursu.

 

Informacje:

Dodatkowych informacji o szkoleniu udzielają Agnieszka Świeczka, agnieszka.swieczka@fed.org.pl oraz Martyna Bogaczyk, martyna.bogaczyk@fed.org.pl.

 

Szkolenie jest finansowane w ramach programu RITA – Przemiany w regionie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego realizatorem jest Fundacja Edukacja dla Demokracji.

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web