Przepis na demokrację

Democracy Cake: Porozmawiajmy o demokracji – konkurs na scenariusz zajęć z edukacji obywatelskiej

 

Uwaga! Konkurs przedłużony do 31 maja! Wyniki konkursu ogłosimy 15 czerwca 2020.

W związku z premierą polskojęzycznej wersji gry „Democracy Cake” („Przepis na Demokrację”), Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza nauczycieli i nauczycielki, edukatorów i edukatorki do udziału w konkursie na najciekawsze scenariusze zajęć z zakresu edukacji obywatelskiej.

W konkursie można wygrać egzemplarze gry planszowej „Democracy Cake” („Przepis na Demokrację”) dla swojej szkoły/ instytucji/ organizacji. Gra, opracowana przez norweską organizację Rafto Foundation for Human Rights, pozwala budować rozumienie, czym jest demokracja, jaką rolę pełnią w niej obywatele i instytucje, na jakie wyzwania może być narażona demokracja, jak sobie z nimi radzić i im przeciwdziałać.

Gra najlepiej sprawdza się dla osób powyżej 14 roku życia – stąd też do udziału w konkursie zapraszamy nauczycieli i nauczycielki szkół ponadpodstawowych oraz klas 7-8 szkoły podstawowej, a także edukatorów i edukatorki instytucji i organizacji pozarządowych, którzy prowadzą działania edukacyjne z młodzieżą w tej grupie wiekowej.

Chcemy, by gra trafiła do osób i placówek, które aktywnie działają na rzecz budowania świadomych, obywatelskich postaw wśród młodzieży. Pochwalcie się swoimi działaniami, przesyłając scenariusz w konkursie i otrzymajcie grę, aby wzbogacić swoje zajęcia!

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z Regulaminem konkursu i przesłać formularz zgłoszeniowy w terminie do 31 maja 2020 roku na adres mailowy: konkurs@fed.org.pl.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować do Natalii Kertyczak (tel. 721 660 313 w godz. 10-17, e-mail: konkurs@fed.org.pl).

Wyniki konkursu opublikujemy na stronie www.fed.org.pl do 15 czerwca 2020 roku.

Konkurs jest realizowany przy wsparciu Ambasady USA w Warszawie.

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web