Democracy Cake – Promoting Youth Engagement Through Innovative Educational Tools

Polska-Ukraina, wrzesień 2019 – sierpień 2020

W ramach projektu chcemy wyposażyć nauczycieli i edukatorów w Polsce i w Ukrainie w innowacyjne narzędzie edukacyjne pozwalające im podejmować z młodzieżą temat demokracji i zaangażowania obywatelskiego. Tym narzędziem jest gra planszowa „Democracy Cake” („Przepis na Demokrację”), opracowana przez norweską organizację Rafto Foundation for Human Rights. Gra pozwala budować rozumienie tego czym jest demokracja i jaką rolę pełnią w niej obywatele.

W ramach projektu przygotujemy polską i ukraińską wersję gry. Wydrukowana wersja gry zostanie przekazana 250 placówkom edukacyjnym w Polsce i 250 w Ukrainie, które będą aktywnie wykorzystywać ją w swojej pracy. Partnerzy projektu przeprowadzą prezentacje gry dla nauczycieli, edukatorów, uczniów oraz pozostałych zainteresowanych osób. Zorganizujemy też konkurs dla nauczycieli na ciekawe scenariusze zajęć z edukacji obywatelskiej, w ramach którego będą mogli wygrać egzemplarze gry dla swoich szkół.

Chcemy, by projekt przyczynił się do inicjowania ważnych rozmów na temat demokracji. Na czym polega jej istota, jakie są jej najważniejsze składniki? Jak sprawić, by demokracja broniła się przed zagrożeniami? Formuła gry pozwala poruszyć te pytania w przyjaznej dla odbiorców formie.

Partnerem projektu jest Sieć „Inicjatywy Obywatelskie Ukrainy”.

Koordynatorka: Natalia Kertyczak

Projekt jest realizowany przy wsparciu Ambasady USA w Warszawie.

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web