2 października 2017 at 23:59 Polska Brak miejsc

Edukacja wobec wyzwań 2

Nauczycielko, Nauczycielu,
zainteresowanie kursem e-learningowym “Edukacja wobec wyzwań” przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Na 50 miejsc otrzymaliśmy ponad 170 zgłoszeń, nie mamy więc możliwości przyjmowania kolejnych chętnych.

Informacje o kursie

Kurs e-learningowy trwa 8 tygodni, odbędzie się w terminie 2 października – 30 listopada 2017 r.

Udział w kursie jest bezpłatny.

Tematyka kursu:

  1. Czym jest edukacja globalna? Jakie tematy porusza i w jakim celu?
  2. Edukacja globalna a podstawa programowa, czyli dlaczego warto.
  3. Cele Zrównoważonego Rozwoju – czym są i jak o nich uczyć?
  4. Jak uczyć o świecie bez umacniania stereotypów?

 

Kurs składa się z trzech elementów:

Wiedza – w każdym module proponujemy dawkę wiedzy do przyswojenia w przyjaznej formie, możecie spodziewać się prezentacji, filmów, odsyłaczy do ciekawych artykułów.

Praktyka – w ciągu 8 tygodni kursu zaproponujemy 2 zadania “domowe” do wykonania w szkole, konkretnie zajęcia do poprowadzenia w oparciu o scenariusz lekcji, dostępny na stronie www.e-globalna.edu.pl

Komunikacja – kurs to okazja do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami i dyskusji na forach tematycznych. Ponadto, każda osoba po przeprowadzeniu zajęć zadanych “do domu” otrzyma informację zwrotną od osoby prowadzącej.

Jak się zgłosić?
Niestety brak miejsc. Osoby, które zgłosiły się do udziału otrzymały lub niebawem otrzymają mailowe potwierdzenie o zaakceptowaniu ich zgłoszenia.

Po co nam edukacja globalna?
Edukacja globalna zmienia świat – brzmi patetycznie, ale szczerze w to wierzymy. Każdy nauczyciel i każda nauczycielka, po wzięciu udziału w kursie będzie przygotowany/przygotowana do prowadzenia zajęć z edukacji globalnej dla swoich uczennic i uczniów. Będzie mieć możliwość poszerzania wiedzy młodzieży na temat zjawisk i współzależności globalnych, budowania poczucia odpowiedzialności za współczesny świat oraz kształtowania gotowości do działania na jego rzecz.

Co ja będę z tego mieć?
Każda osoba, która ukończy kurs* otrzyma certyfikat uczestnictwa i specjalną torbę ekologiczną, idealną do noszenia dzienników i pomocy dydaktycznych :). Osoby wyróżniające się aktywnością w kursie dostaną drobny upominek-niespodziankę. Osoby, które ukończą kurs z wyróżnieniem dostaną od nas zestaw plansz edukacyjnych, do wykorzystania w klasie.

Szkolenie jest elementem projektu “E-globalna w praktyce” współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

*) Kryteria ukończenia kursu zostaną podane na początku zajęć.

SHARING IS CARING
projekt i realizacja strony internetowej: rock the web