15 września 2017 at 23:59 Polska Zgłoś się

Edukacja wobec wyzwań 2

Nauczycielko, Nauczycielu,
uczysz w szkole (podstawowej, gimnazjum lub ponadgimnazjalnej) i szukasz ciekawych pomysłów na zajęcia? Spotykasz się z tematem aktualnych wyzwań na świecie i nie wiesz jak rozmawiać o tym w klasie z uczniami i uczennicami? Weź udział w naszym kursie e-learningowym “Edukacja wobec wyzwań”.

Co proponujemy?

Kurs e-learningowy, a więc taki, na który nie trzeba przyjeżdżać – możesz brać w nim udział będąc w domu.

Kurs trwa 8 tygodni, odbędzie się w terminie 2 października – 30 listopada 2017 r.

Udział w kursie jest bezpłatny.

Tematyka kursu:

  1. Czym jest edukacja globalna? Jakie tematy porusza i w jakim celu?
  2. Edukacja globalna a podstawa programowa, czyli dlaczego warto.
  3. Cele Zrównoważonego Rozwoju – czym są i jak o nich uczyć?
  4. Jak uczyć o świecie bez umacniania stereotypów?

 

Kurs składa się z trzech elementów:

Wiedza – w każdym module proponujemy dawkę wiedzy do przyswojenia w przyjaznej formie, możecie spodziewać się prezentacji, filmów, odsyłaczy do ciekawych artykułów.

Praktyka – w ciągu 8 tygodni kursu zaproponujemy 2 zadania “domowe” do wykonania w szkole, konkretnie zajęcia do poprowadzenia w oparciu o scenariusz lekcji, dostępny na stronie www.e-globalna.edu.pl

Komunikacja – kurs to okazja do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami i dyskusji na forach tematycznych. Ponadto, każda osoba po przeprowadzeniu zajęć zadanych “do domu” otrzyma informację zwrotną od osoby prowadzącej.

Jak się zgłosić?
Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy swoimi danymi do 15 września. Osoby, które zgłoszą się do udziału otrzymają mailowe potwierdzenie o zaakceptowaniu do 20 września.

Po co nam edukacja globalna?
Edukacja globalna zmienia świat – brzmi patetycznie, ale szczerze w to wierzymy. Każdy nauczyciel i każda nauczycielka, po wzięciu udziału w kursie będzie przygotowany/przygotowana do prowadzenia zajęć z edukacji globalnej dla swoich uczennic i uczniów. Będzie mieć możliwość poszerzania wiedzy młodzieży na temat zjawisk i współzależności globalnych, budowania poczucia odpowiedzialności za współczesny świat oraz kształtowania gotowości do działania na jego rzecz.

Co ja będę z tego mieć?
Każda osoba, która ukończy kurs* otrzyma certyfikat uczestnictwa i specjalną torbę ekologiczną, idealną do noszenia dzienników i pomocy dydaktycznych :). Osoby wyróżniające się aktywnością w kursie dostaną drobny upominek-niespodziankę. Osoby, które ukończą kurs z wyróżnieniem dostaną od nas zestaw plansz edukacyjnych, do wykorzystania w klasie.

Szkolenie jest elementem projektu “E-globalna w praktyce” współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

*) Kryteria ukończenia kursu zostaną podane na początku zajęć.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
SHARING IS CARING

Kontakt do nas