Mikro granty na TEG

Tydzień Edukacji Globalnej to cykliczne wydarzenie obchodzone w trzecim tygodniu listopada. W tym roku przypada w dniach 19-25 listopada i odbywa się pod hasłem „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!”.

TEG to okazja do tego, by prowadzić lokalne działania edukacyjne o problemach globalnych, skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. TEG to też okazja, by angażować dzieci i młodzież do aktywnego działania na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, pokazywać (i wspólnie z nimi wypracowywać) konkretne możliwości zaangażowania i uświadomić im w tym kontekście odpowiedzialność za własne działania.

TEG to czas kulminacji działań edukacyjnych prowadzonych przez organizacje pozarządowe: w całej Polsce organizowane są wystawy, warsztaty, wykłady, gry miejskie czy happeningi. W tym roku po raz pierwszy proponujemy możliwość uzyskania dofinansowania na działania realizowane w czasie i z okazji TEG.

Zapraszamy do udziału w konkursie na mikro granty. Nabór otwarty do 5 listopada!

 

Kto może wziąć udział w konkursie i ubiegać się o grant?

Do udziału zapraszamy polskie organizacje pozarządowe. Jakie? Sprawdź w regulaminie.

Niestety, szkoły i biblioteki nie mogą bezpośrednio brać udziału w konkursie, natomiast gorąco zachęcamy do nawiązywania partnerstw z organizacjami pozarządowymi i włączania się w organizację wydarzeń.     

Jakie są cele konkursu?

Celem konkursu jest dofinansowanie najlepszych pomysłów na wydarzenia w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.

Jakie działania mogą zostać dofinansowane?

Dofinansujemy wydarzenia, które realizują edukację globalną. Format wydarzeń może być dowolny, np. kampania edukacyjna, konkurs, gra terenowa, festyn, wystawa, spektakl, spotkanie z ekspertem/ekspertką. Wydarzenia powinny być kierowane do dzieci, młodzieży szkolna i rodziców, nauczycieli, kadry akademickiej,  studentów lub pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych.

Do kiedy składać wnioski?

Nabór wniosków trwa do 5 listopada br. do godz. 12:00. Informację o tym, kto otrzyma dofinansowanie ogłosimy 9 listopada.

Kiedy powinny odbyć się wydarzenia?

Zależy nam na tym, by wydarzenia odbywały się w TEG, czyli od 19 do 25 listopada. Całość działań – razem z ich przygotowaniem, planowaniem a następnie podsumowaniem, powinna zamknąć się w terminie od 13 do 30 listopada 2018 r.

Później, do 14 grudnia, należy złożyć do FED sprawozdanie z projektu.

Jaka jest wysokość mikrograntów?

Od 2 000 do 5 000 złotych. 20% z tej kwoty można przeznaczyć na administrację. Poza tym wymagamy 10% wkładu własnego (nie musi być to wkład finansowy).

Jak można wziąć udział w konkursie?

Należy wypełnić formularz wniosku dostępny na stronie https://witkac.pl/#/urzad/index/173 . Wnioski składane są tylko online a formularz jest dość prosty.

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web