16 maja 2018 at 16:00 Warszawa/Lwów Wyniki

Swatka polsko-ukraińska: zgłoszenia do 16 maja 2018 r.

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa, Polska) oraz Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zapraszają nauczycieli pracujących z młodzieżą w wieku 11-16 lat do udziału w warsztacie dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy, chcących nawiązać współpracę międzynarodową.

Do udziału w „Swatce” zapraszamy przedstawicieli szkół, które wcześniej nie uczestniczyły w tych warsztatach i które nie mają partnerskiej szkoły na Ukrainie. W 2018 roku planowane są 2 terminy warsztatów:
• w dniach 25-28 czerwca 2018 r. pod Warszawą;
• w dniach 23-26 sierpnia 2018 r. pod Lwowem (Ukraina).

Warsztaty dają szkołom możliwość znalezienia partnerów z Ukrainy, z którymi będą mogli zorganizować wymianę młodzieży. Pozwalają również nauczycielom biorącym w nich udział wzmocnić swoje umiejętności pisania projektów edukacyjnych.

W ramach warsztatów będzie okazja do zaprezentowania szkoły, którą Państwo przedstawiają, znalezienia partnerskiej szkoły z Ukrainy, dowiedzenia się więcej o systemie oświaty na Ukrainie, oraz podjęcia próby napisania wspólnie z ukraińskim partnerem projektu współpracy szkół i wymiany młodzieży.

Uczestnicy warsztatu samodzielnie dojeżdżają do Lwowa/Warszawy, skąd będą mieć zapewniony dojazd do ośrodka szkoleniowego i z powrotem. Fundacja refunduje koszty przejazdu uczestników, zapewnia nocleg oraz wyżywienie podczas warsztatów. Do udziału w warsztatach możemy zaprosić tylko jednego nauczyciela z danej szkoły.

Liczba miejsc jest ograniczona – nabór zakończony.

Wszelkich informacji związanych z wyżej opisanym szkoleniem udziela Tadeusz Rudzki, kontakt: swatka@fed.org.pl, tel. 607 198 493 (pon-pt w godz. 10:00-17:00).
Uczestnicy kursu otrzymają certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Nauczycieli z Ukrainy prosimy o zapoznanie się z informacją w języku ukraińskim oraz o wypełnianie ankiety zgłoszeniowej dostępnej tutaj.

Wyniki naboru zostały ogłoszone na stronie www.fed.org.pl w 25 maja 2018 roku (zobacz wyniki).

 

Szkolenie jest organizowane i współfinansowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

SHARING IS CARING
projekt i realizacja strony internetowej: rock the web