My a ochrona danych osobowych

Od 25 maja 2018 roku obowiązują przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). W związku z powyższym Fundacja Edukacja dla Demokracji chce poinformować osoby, których dane przetwarza o tym jak to robi, w jakim celu i jak długo.

 

Jakie dane osobowe przetwarzamy?

Jeśli otrzymujesz od nas newsletter, jedyną Twoją daną osobową, jaką przetwarzamy jest adres email, na który go wysyłamy.

Inne dane osobowe, które możemy przetwarzać, zawsze powiązane są z wykonywaniem wobec Ciebie jakiejś umowy (nabór do szkolenia, konkurs grantowy, udział w projekcie) i zawsze informujemy Cię o szczegółach dot. przetwarzania danych w odpowiednim regulaminie, zasadach naboru bądź umowie.

W jakim celu przetwarzamy Twoje dane osobowe?

Cenimy sobie kontakt z Tobą. Twój e-mail  przetwarzamy w związku z tym, że brałeś/brałaś udział w programie RITA (Twoja organizacja otrzymała od nas grant lub brałeś/brałaś udział w szkoleniu) i/lub wyraziłeś/wyraziłaś zgodę na otrzymywanie newslettera. Z uwagi na zbieżność celów i relacje między nami, pozwalamy sobie wysyłać te wiadomości. Twój adres email przetwarzamy wyłącznie w celu wysłania newslettera programu RITA, który wysyłamy średnio raz na 2 miesiące. Newsletter czasem zawiera też inne informacje o FED, czy bliskich RITA programach PAFW. Jeśli  nie zgadzasz się na otrzymywanie wiadomości – zawsze możesz się wypisać.

 

Kto jest administratorem danych?

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Edukacja dla Demokracji z siedzibą w Warszawie, ul. Nowolipie 9/11, 00-150 Warszawa, wpisana do rejestru stowarzyszeń innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej pod nr KRS 0000037647, NIP 525-10-17-259, REGON 012042785.

 

Jak się z nami skontaktować (osoba odpowiedzialna za dane)?

Jesteśmy niedużą Fundacją, nie mamy inspektora danych osobowych. Niemniej, we wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych (pytania, wątpliwości) możesz się z nami kontaktować przesyłając email na adres: odo@fed.org.pl.

 

Profilowanie

Tego nie robimy 🙂

 

Komu powierzamy Twoje dane?

Twoje dane powierzamy firmie FreshMail Sp. z o.o., gdyż to za pośrednictwem ich platformy wysyłamy newsletter.  Z firmą FreshMail podpisaliśmy umowę powierzenia i zobowiązuje ona do dotrzymania wszystkich standardów RODO. My ze swojej strony również dokładamy wszelkich starań, by chronić wasze dane.

Jak długo przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane przetwarzane są przez cały okres wysyłki newslettera – w praktyce dopóki nie cofniesz zgody na otrzymywanie wiadomości przez kliknięcie „wypisz się” lub dopóki my nie przestaniemy używać tej formy komunikacji.

Jakie masz prawa odnośnie swoich danych?

Masz prawo do żądania dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, jeżeli taką od Ciebie otrzymaliśmy oraz zgłosić sprzeciw.

Jeżeli chcesz wycofać swoją zgodę na przetwarzanie danych kliknij „wypisz się” w dowolnej wiadomości.

Jeżeli chcesz skorzystać z innych swoich ww. praw napisz do nas email.

Masz też prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego ds. danych osobowych, czyli GIODO/PUODO. Jednak zanim to zrobisz najpierw zachęcamy do kontaktu z nami, na pewno znajdziemy porozumienie. 🙂

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web