Bajki – klucz do kultury i języka

Wielu z nas pamięta, że godzina 19:00 – to czas na wieczorynkę, na bajki dla dzieci. Dlatego w sobotę 9 lipca, o godz. 19:00 czasu polskiego zapraszamy na webinar „Bajki – klucz do kultury i języka ojczystego”.

Na wirtualne spotkanie poświęcone bajce Fundacja Dobra Polska Szkoła oraz Fundacja Edukacja dla Demokracji serdecznie zapraszają polonijnych rodziców, nauczycieli, animatorów i wszystkich zainteresowanych tematyką promocji czytania książek wśród polonijnych dzieci. Zgłoszenia na adres: redakcja@dobrapolskaszkola.com (należy podać adres e-mail, imię i nazwisko). Webinar poświęcony roli bajek, baśni i legend w rozwijaniu tożsamości kulturowej dziecka i jego umiejętności językowych poprowadzi Joanna Dobkowska.

Nie ma wątpliwości, że znaczenie baśni w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym dziecka jest ogromne, ale – zwłaszcza w środowisku wielokulturowym – trzeba podkreślić rolę tych tekstów w budowaniu poczucia przynależności do określonej społeczności, którą łączy język, wspólne tradycje i wartości.

W trakcie spotkania dowiemy się

  • skąd bierze się niezwykła moc baśni i ich wartość we współczesnym świecie,
  • jak wspólnie z dzieckiem czytać baśnie i jak o nich rozmawiać,
  • po jakie baśnie, bajki i opowiadania warto sięgać i które tytuły wybierać w sytuacji emigracji, dwujęzyczności i wielokulturowości.

Webinar odbędzie się w sobotę 9 lipca, o godz.

13.00 EST (wschodnie wybrzeże USA, Nowy Jork, Waszyngton D.C., Floryda),
12.00 CST Ccentral Standard Time, Illinois, Texas)
11.00 MST (Mountain Standard Time, Arizona, Utah, Colorado)
10.00 PST (Pacific Standard Time, zachodnie wybrzeże USA: California, Washington, Nevada)
godz. 19.00 – Polska
godz. 18.00 – Wielka Brytania
Senat_godlo_z podpisem2016
Na webinar można rejestrować się wysyłając swój adres e-mail na adres: redakcja@dobrapolskaszkola.com i podając swoje imię i nazwisko.
Uczestnicy webinaru otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

Webinar odbywa się w ramach projektu „Polonijny Dzień Dwujęzyczności” współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web