CO-ENGAGE: dwie nowe publikacje o wspólnym działaniu

Z radością dzielimy się nowymi publikacjami, które powstały w ramach projektu „Co-Engage”, który realizowaliśmy w latach 2018-2021 wspólnie z naszymi partnerami z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Włoch, Litwy i Francji. W trakcie realizacji pandemia mocno dała nam się we znaki – musieliśmy zmodyfikować plan działania, dostosować nasze aktywności do nowych warunków oraz wydłużyć harmonogram projektu. Szczęśliwie jednak udało nam się odbyć większość zaplanowanych spotkań (w tym organizowane przez nas – w Warszawie, w sierpniu 2021), uczestniczyć w trzech LABach oraz dokonać ewaluacji ponad 80 dobrych praktyk działania ze społecznościami lokalnymi.

Czas, aby podzielić się rezultatami projektu, którymi są dwie poniższe publikacje:

 

Pierwsza poświęcona jest 25 przykładom dobrych praktyk zebranych i opisanych w trakcie projektu. Znalazły się tam trzy przykłady z Polski – „Mapa Rzemieślników” przygotowana przez stowarzyszenie „Miasto Jest Nasze”, projekt „Damy Radę! Wsparcie edukacji dzieci uchodźczych” Stowarzyszenia „Dla Ziemi” oraz „Maratony” tworzenia projektów do budżetu obywatelskiego organizowane przez Stowarzyszenie „Wiatrak”.

Druga publikacja poświęcona została przykładom działania organizacji pozarządowych i inicjatyw społecznych w trudnych warunkach pandemii i obostrzeń. W tej publikacji znalazł się artykuł na temat działań Stowarzyszenia „Dla Ziemi”, które zorganizowało zdalną pracę grupy wolontariackiej wspierającej naukę języka polskiego dla dzieci przebywających w ośrodku dla uchodźców.

Zachęcamy wszystkich do lektury obu publikacji – jesteśmy przekonani, że zebrane przykłady z różnych państw europejskich mogą stanowić inspirację i impuls do podejmowania kolejnych działań przez inne organizacje.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się we współpracę przy projekcie oraz naszym europejskim partnerom, z którymi wspólnie zrealizowaliśmy projekt „Co-Engage”!

 

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web