Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza na warsztaty na temat dialogu i transformacji konfliktu dla osób, które chcą działać na rzecz porozumienia w społecznościach i środowiskach w ramach współpracy międzynarodowej.
Warsztaty są adresowane do przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych z Polski prowadzących współpracę międzynarodową w jednym z krajów Europy Wschodniej, Kaukazu Południowego oraz Azji Centralnej, objętych programem RITA – Przemiany w regionie.
Termin: 9-13 czerwca 2025 r. (5 dni, łącznie 40 godzin)
Miejsce: Warszawa/okolice
Liczba osób uczestniczących: 16
DLA KOGO?
- osoby, działające w krajach objętych programem RITA, które chciałyby wykorzystywać metodę dialogu w swojej pracy,
- aktywistki/aktywiści, liderki/liderzy, animatorki/animatorzy działań społecznych,
- osoby podejmujące w swojej pracy istotne społecznie tematy i działające na rzecz pokonywania podziałów oraz integracji i wzmocnienia wspólnot lokalnych,
- osoby, które chcą wzmocnić współpracę partnerską, wykorzystując metodę dialogu,
- osoby, które nie uczestniczyły wcześniej w pogłębionych warsztatach nt. metody dialogu.
JEŚLI:
- reprezentujesz organizację pozarządową działającą w jednym z krajów programu (pracujesz w niej, współpracujesz bądź regularnie udzielasz się wolontariacko),
- widzisz przestrzeń dla pracy metodą dialogu w ramach współpracy międzynarodowej lub w pracy z odbiorcami działań na miejscu w krajach programu…
…. zgłoś się na warsztaty!
Pierwszeństwo w naborze będą mieć realizatorzy projektów w ramach programu RITA.
Warsztaty będą prowadzone w języku polskim.
Podczas warsztatów:
- dowiesz się na czym polega metoda dialogu,
- wzmocnisz kompetencje komunikacyjne ważne w pracy z różnymi grupami, w szczególności słuchanie i zadawanie pytań,
- dowiesz się jak tworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmowy na tematy ważne i trudne,
- poznasz narzędzia prowadzenia dialogu oraz transformacji konfliktu,
- doświadczysz dialogu w praktyce, w roli osoby uczestniczącej i facylitującej,
- przygotujesz się do realizacji własnych działań i inicjatyw dialogowych.
Prowadzenie:
Natalia Kertyczak – członkini zarządu Fundacji Edukacja dla Demokracji, trenerka i koordynatorka projektów. Odpowiada za współpracę z partnerami z Ukrainy oraz za działania dotyczące edukacji obywatelskiej i dialogu. Członkini Związku Ukraińców w Polsce. Ukończyła warsztaty facylitacji dialogu Nansen Center for Peace and Dialogue, absolwentka warsztatów trenerskich FED i kursu trenerskiego STOP.
Kasia Komar-Macyńska – absolwentka Szkoły Trenerskiej STOP, edukatorka w zakresie dialogu, integracji, przeciwdziałania dyskryminacji. Ukończyła szkolenie z zakresu facylitacji dialogu w Nansen Peace Center. Animatorka działań międzypokoleniowych i wielokulturowych, koordynatorka projektów społecznych. Specjalistka ds. komunikacji i promocji w Domu Ukraińskim w Przemyślu, członkini zarządu przemyskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce.
Szkolenie odbędzie się w dniach 9-13 czerwca 2025 r. w Warszawie lub okolicach. Zajęcia rozpoczynamy o godz. 9:00 w poniedziałek i kończymy o godz. 15:00 w piątek. Wymagany jest udział w całości szkolenia. Szczegółowe informacje organizacyjne zostaną przekazane zakwalifikowanym osobom.
Fundacja zapewnia osobom uczestniczącym wyżywienie i noclegi podczas warsztatów, materiały szkoleniowe oraz zwrot kosztów przejazdu.
W celu zgłoszenia się wypełnij ankietę online – na Twoje zgłoszenie czekamy do 17 kwietnia 2025 r.
O wynikach naboru poinformujemy mailowo do 25 kwietnia 2025 r.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką: natalia.kertyczak@fed.org.pl
Warsztaty są organizowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.