E-globalna w praktyce

Polska, 2016-2017

Udostępniamy wysokiej jakości scenariusze zajęć o problemach globalnych i pomagamy nauczycielom prowadzić edukację globalną w ich szkołach.

E-globalna.edu.pl to elektroniczny podręcznik zasobów dotyczących edukacji globalnej przydatnych dla nauczycieli – zawiera scenariusze zajęć, materiały wizualne i dodatkowe materiały edukacyjne, które pomagają nauczycielom samodzielnie wybierać treści na swoje lekcje i prowadzić wysokiej jakości edukację globalną. W l. 2016-2017 dokonamy przeglądu treści i funkcjonalności i bazy E-globalna.edu.pl, a następnie uzupełnimy ofertę portalu o kolejne materiały – zwłaszcza dotyczące Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Stale pracujemy nad tym, by E-globalna zawierała aktualne, ciekawe i maksymalnie funkcjonalne materiały. Co roku rozbudowujemy bazę o kolejne materiały, docieramy do nowych odbiorców i przekonujemy do prowadzenia edukacji globalnej.  Dodatkowo, w l. 2016-2017 zbierzemy i opiszemy relacje z zajęć edukacji globalnej w lokalnych szkołach w Polsce – mamy nadzieję,  że te przykłady zachęcą innych nauczycieli do poprowadzenia własnych zajęć.

Przygotujemy kalendarz na rok 2017 opisujący tematykę Celów Zrównoważonego Rozwoju, udostępnimy w bazie 17 nowych scenariuszy – każdy poświęcony jednemu z CZR. Przygotujemy i poprowadzimy 2 kursy e-learningowe, każdy dla 50 nauczycieli zainteresowanych prowadzeniem edukacji globalnej na podstawie materiałów dostępnych w naszej bazie.

Chcemy by baza angażowała tych, którzy jej używają – dodamy więc do niej wtyczki społecznościowe, mechanizmy pozwalające na ocenianie materiałów gwiazdkami i inne ciekawostki.
Polska Pomoc

Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

Koordynatorka:

Anna Kertyczak

anna.kertyczak@fed.org.pl

+48 605 787 757

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web