Przepis na demokrację

Gra „Democracy Cake – Przepis na demokrację” została stworzona przez norweską Fundację Praw Człowieka Rafto. Fundacja Edukacja dla Demokracji przygotowała polską wersję gry, aby zachęcić jak najwięcej osób do rozmowy o demokracji.

Na czym polega istota demokracji, jakie są jej najważniejsze składniki? Jak sprawić, by demokracja broniła się przed zagrożeniami? We współczesnym świecie, wobec wyzwań przed którymi stoimy, aktualność tych pytań wciąż rośnie. Formuła gry „Democracy Cake – Przepis na Demokrację” pozwala je poruszyć w przyjaznej dla odbiorców formie.

W grę mogą grać wszyscy – młodzież, dorośli, osoby starsze; może być wykorzystywana w szkołach, przez organizacje pozarządowe, w lokalnych ośrodkach kultury, bibliotekach; wreszcie można w nią zagrać po prostu w domowym zaciszu, w kręgu znajomych, do czego zachęcamy!

(Gra najlepiej sprawdza się w pracy z osobami od 14 lat – bez górnej granicy wiekowej). 

Zamów egzemplarz dyskusyjnej gry planszowej „Przepis na demokrację” dla swojej szkoły, organizacji lub instytucji i zacznij rozmawiać o demokracji!

Grę mogą otrzymać szkoły, instytucje lub organizacje, pracujące z młodzieżą lub dorosłymi, które wypełnią formularz zamówienia i zadeklarują poprowadzenie spotkania/dyskusji dla swoich odbiorców z użyciem gry. Jedna szkoła, instytucja lub organizacja może otrzymać jeden egzemplarz gry.

Gra jest dostępna bezpłatnie. Odbiorcy pokrywają jedynie zryczałtowane koszty przesyłki kurierskiej w kwocie 25 zł brutto.

Uwaga! Wysyłkę realizujemy wyłącznie na terenie Polski.

Zamów grę, wypełniając formularz danych dostępny tutaj i wpłać kwotę 25 zł na nasze konto:

Posiadacz rachunku:      Fundacja Edukacja dla Demokracji
Nr konta:                          51 1240 6322 1111 0000 4607 1075
Wpłata tytułem:              Gra „Przepis na demokrację”
(+ imię i nazwisko lub nazwa zamawiającego podane w formularzu Google)

Masz pytania? Pisz: biuro@fed.org.pl.

Zapraszamy do gry i życzymy dobrej rozmowy!

Chcesz więcej dowiedzieć się o grze lub przygotować się do prowadzenia zajęć z jej wykorzystaniem? Mamy kilka materiałów pomocniczych:

Prezentacja o grzepobierz pdf.

Artykuł „Przygotowanie do nauczania demokracji: Postrzeganie „Przepisu na demokrację” jako zestawu materiałów dydaktycznych do nauczania nauk społecznych przez studentów przygotowujących się do zawodu nauczyciela” autorstwa Nory Elise Hesby Mathé z Uniwersytetu w Oslo – pobierz pdf w języku polskim lub przejdź do strony z oryginałem.

Artykuł „Jak nie stracić demokracji – omówienie istotnych czynników, które zwiększają prawdopodobieństwo jej przetrwania” autorstwa Håkona Tranvåga. – pobierz pdf w języku polskim lub angielskim.

Tłumaczenia artykułów mają charakter nieoficjalny i zostały przygotowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Fundacja jest w pełni odpowiedzialna za tłumaczenie obu artykułów, w tym ewentualne nieścisłości.

Jeśli podoba Ci się gra i chcesz wesprzeć nasze działania edukacyjne, możesz przekazać nam darowiznę:

Posiadacz rachunku:      Fundacja Edukacja dla Demokracji
Nr konta:                          51 1240 6322 1111 0000 4607 1075
Wpłata tytułem:              darowizna na cele statutowe

Jak jeszcze można wesprzeć nasze działania, przeczytasz na stronie www.fed.org.pl/wesprzyj.

Polska wersja gry została przygotowana dzięki wsparciu Ambasady USA w Warszawie.

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web