Reakcja. Napisz list na Krym.

Startuje ogólnoukraińska akcja „Reakcja. Na Krym”, do której w ramach partnerstwa z KrymSOS dołącza się Fundacja Edukacja dla Demokracji. W ramach akcji wszyscy mogą pisać słowa wsparcia dla mieszkańców Krymu.

Cel akcji – pokazanie mieszkańcom Krymu, że pamiętamy o nich i że mają wsparcie z „kontynentalnej” Ukrainy i z zagranicy oraz że ludzie życzą im jak najszybszego powrotu półwyspu do Ukrainy.  Akcja jest poświęcona Dniu flagi krymskotatarskiej, który obchodzony jest 26 czerwca. Za granicą Ukrainy coraz rzadziej mówi się o Krymie, albo mówi się, że sprawa jest przegrana. Tą akcją chcemy pokazać, że wcale tak nie jest i że wiele osób pamięta.

Chcesz napisać list? Dołącz się:

Napisz list w dowolnym formacie (w języku ukraińskim, rosyjskim lub krymskotatarskim :)) . Może zawierać słowa wsparcia, fragmenty utworów literackich, wiersze, rysunki – wszystko co wg was może wesprzeć mieszkańców Krymu.  Prosimy unikać politycznych dywagacji, agitacji, wykorzystywania wulgaryzmów itd.

Przynieś list do FEDu a my przekażemy go KrymSOS, organizatorom akcji.

Jak i kiedy dostarczyć list?

  • osobiście do biura FED w Warszawie (ul. Nowolipie 9/11, wejście z ulicy) w dni robocze od 10 do 17,
  • pocztą na adres biura: Fundacja Edukacja dla Demokracji, ul. Nowolipie 9/11, 00-150 Warszawa.

Pytanie? Pisz: wspieram@fed.org.pl

Uwaga! Niezależnie od sposobu dostarczenia, listy muszą znaleźć się w FED najpóźniej do 17 czerwca! Następnie osobiście zawieziemy je do Kijowa i oddamy koleżankom z KrymSOS. Gwarantowana anonimowość, listy przekazywane są bez danych nadawcy.

Listy można wysyłać też bezpośrednio do KrymSOS – skan lub treść e-maila należy wysłać na media@krymsos.com

26 czerwca, w Dniu flagi krymskotatarskiej organizatorzy poinformują ile listów zebrano i przy pomocy wolontariuszy przekażą je na Krym.

Autorka idei: Lerane Khaibullaeva

Organizatorzy: KrymSOS

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web