Dwie osoby siedzące przy komputerze

Webinaria o współpracy międzynarodowej w Programie Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Zapraszamy na webinaria dla osób zainteresowanych podjęciem współpracy międzynarodowej w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Spotkania odbędą się w piątki 12 i 19 marca o godz. 11.00.  

Webinaria skierowane są do osób zainteresowanych udziałem w konkursach grantowych w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny i realizacją projektów w partnerstwach z podmiotami z zagranicy. Pierwszy konkurs grantowy zostanie ogłoszony już 17 marca br.

W ramach Programu można realizować projekty projekty w partnerstwach międzynarodowych z organizacjami pozarządowymi, podmiotami publicznymi i prywatnymi, komercyjnymi i niekomercyjnymi z:

  • Państw-Darczyńców, tj. Islandii, Liechtensteinu, Norwegii,
  • Państw-Beneficjentów Funduszy EOG, tj. Bułgarii, Cypru, Chorwacji, Czech, Estonii, Grecji, Litwy, Łotwy, Malty, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier,
  • państw ościennych, tj. krajów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego graniczących z Polską – Białorusi, Federacji Rosyjskiej, Ukrainy.

 

Podczas webinariów:

  1. przedstawimy zasady realizacji projektów partnerskich z podmiotami zagranicznymi,
  2. opowiemy o tym, dlaczego warto szukać zagranicznych partnerów,
  3. odpowiemy na Wasze pytania związane z tematyką webinariów.


Harmonogram webinariów:

Tytuł: Współpraca dwustronna i regionalna
Osoby prezentujące: Csilla Czimbalmos, Margrét Steinarsdóttir, Ewa Stokłuska
Data: 12 marca 2021 r. (piątek), godz. 11.00-12.00
Więcej informacji i link do rejestracji.

Tytuł: Współpraca z partnerami z Białorusi, Rosji i Ukrainy
Osoby prezentujące: Natalia Kertyczak, Jurij Stepanec, Ewa Stokłuska
Data: 19 marca 2021 r. (piątek), godz. 11.00-12.00
Więcej informacji i link do rejestracji.

Webinaria będą prowadzone w języku polskim, a wypowiedzi gości z zagranicy będą tłumaczone symultanicznie na język polski.

Webinaria będą realizowane na platformie Zoom i tłumaczone na żywo na polski język migowy. Po każdym spotkaniu na stronie Programu oraz na kanale Programu na YouTube udostępnimy również nagranie webinarium z napisami.

Tematyczne spotkania sieciujące

Dla osób zainteresowanych podjęciem międzynarodowej współpracy planujemy również cykl pięciu tematycznych spotkań sieciujących z inspiracjami z zagranicy. Spotkania sieciujące odbywać się będą od 26 marca do 23 kwietnia co piątek o godz. 11.00. Więcej informacji nt. spotkań wraz z linkami do rejestracji opublikujemy na stronie Programu 12 marca.

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web