WEBINARIUM DLA NAUCZYCIELI ZAINTERESOWANYCH WSPÓŁPRACĄ ZE SZKOŁAMI Z UKRAINY! ZGŁOSZENIA DO 12 WRZEŚNIA 2021

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa, Polska) oraz Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zapraszają nauczycieli pracujących z młodzieżą w wieku 11-16 lat do udziału w webinarium! Porozmawiamy o współpracy i realizacji wspólnych projektów ze szkołami ukraińskimi. Międzynarodowa współpraca szkół przynosi wiele korzyści edukacyjnych i jest cennym narzędziem pozwalającym wzmacniać wiedzę i kompetencje uczniów. Zastanowimy się też jak w dobie pandemii inicjować współpracę i budować relacje z partnerami zagranicznymi.

NABÓR PRZEDŁUŻONY DO 12 WRZEŚNIA!

Webinarium odbędzie się 15 września 2021 w godz. 18:00-20:00. Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji oraz sprawnego łącza internetowego.

Podczas webinarium pokażemy przykłady współpracy szkół z Polski i Ukrainy, porozmawiamy o źródłach finansowania wspólnych projektów, a także przyjrzymy się temu, w jaki sposób można nawiązać i rozwijać współpracę międzynarodową nawet w warunkach pandemii i związanych z nią ograniczeń. Oprócz tego uczestników webinarium zaprosimy do udziału w kursie e-learningowym organizowanym na jesieni. Kurs będzie okazją do poćwiczenia umiejętności tworzenia projektów edukacyjnych, ale przede wszystkim pozwoli na bezpośredni kontakt z nauczycielami ukraińskimi, którzy poszukują szkół partnerskich w Polsce.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w webinarze powinny wypełnić ankietę online. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 września 2021. Do 13 września osoby zarejestrowane w terminie otrzymają potwierdzenie oraz informacje techniczne na temat udziału w webinarium.

Wszelkich informacji związanych z webinarium udzielamy mailowo: swatka@fed.org.pl.

Informujemy, że webinarium nie będzie nagrywane oraz, że udział w webinarium nie jest równoznaczny z zakwalifikowaniem się na kurs e-learningowy.

Zapraszamy do lektury relacji z ubiegłorocznej edycji naszego kursu.

Webinarium jest organizowane i współfinansowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web