Obywatelska fala na Kijowszczyźnie i Donbasie

Ukraina, 2016 r.

Celem projektu jest wsparcie Hromadskiego Radio w nadawaniu audycji radiowych na falach ultrakrótkich w obwodzie kijowskim, mieście Kijowie, oraz w części odwodu Ługańskiego i donieckiego (w tym na terytoriach objętych działaniami wojennymi).

Projekt ma zapewnić stabilne funkcjonowanie radia poprzez wykupienie licencji na nadajniki, nadajnik satelitarny, oraz zapewnienie środków na produkcję czołowej audycji radiowej „Obywatelska fala”, która poprzez przekazywane treści, wpisując się w misję radia ma przybliżać słuchaczom wartości demokracji i pomagać budowie pojednania i dialogu pomiędzy różnymi regionami Ukrainy.

„Obywatelska fala” słyszana będzie na żywo on-line, odbierana poprzez odbiorniki tradycyjne, a poprzez przerobienie audycji w multimedialne podkasty dostępna także dla tych słuchaczy, którzy nie mogli usłyszeć jej na żywo.

Zostanie wyprodukowanych 214 audycji „Obywatelskiej fali”; partner projektu (na podstawie posiadanych prognoz) szacuje, że radia poprzez tradycyjne odbiorniki radiowe będzie słuchało od 100 000 do 300 000 słuchaczy (w zależności od dnia tygodnia, pory dnia).

Partnerem projektu jest Hromadske Radio – jedno z czołowych niezależnych mediów na Ukrainie.

Projekt jest współfinansowany w ramach Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji, który jest programem Fundacji Solidarności Międzynarodowej finansowanym przez rząd Kanady i Polski (w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP).

logo sponsora - pkwd

Koordynatorka:

Martyna Bogaczyk

martyna.bogaczyk@fed.org.pl

+48 601 458 653

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web