Partnerstwa w regionie warsztat jak pisać i realizować projekt

Zapraszamy na warsztaty o przygotowaniu i realizacji międzynarodowych projektów partnerskich. Do udziału zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Zastanawiasz się jak zaplanować i napisać projekt międzynarodowy? Nie wiesz, czy warto pracować nad wnioskiem zespołowo, co brać pod uwagę pracując nad projektem z partnerem – te i inne tematy poruszymy w dniach 14-16 maja r. na warsztatach w Warszawie.

Szkolenie jest adresowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych z Polski (pracowników i wolontariuszy) prowadzących lub planujących rozpocząć współpracę międzynarodową w ramach partnerskiego projektu z jednym z krajów Europy Wschodniej, Kaukazu Południowego oraz Azji Centralnej, objętych programem RITA – Przemiany w regionie

Jeśli:

  • macie pomysł na projekt, ale nie wiecie, jak go opisać…
  • macie poczucie, że nie zawsze potraficie swoje dobre pomysły przełożyć na projekt…
  • jeszcze się nie odważyliście, ale bardzo was kusi współpraca z partnerami z Mołdawii? A może z Kazachstanu?

… to szkolenie jest właśnie dla Was!

Szkolenie dotyczy planowania, przygotowania i realizacji partnerskich projektów międzynarodowych i jest kierowane do osób mających w tym zakresie niewielkie doświadczenie lub niemających doświadczenia w ogóle.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu FED w prowadzeniu współpracy z parterami z zagranicy pokażemy wam co się sprawdza, o czym nie można zapomnieć a gdzie zawsze mogą pojawić się niespodzianki we współpracy z partnerami.

FED ma 25-letnie doświadczanie w programach grantowych i podzielimy się naszymi doświadczeniami z programów takich jak RITA – Przemiany w regionie czy Wspieramy Ukrainę. Podpowiemy Wam jak myśleć o projekcie, aby zyskać uznanie ekspertów, ale przede wszystkim jak współpracować, aby zobaczyć realny wpływ na rzeczywistość odbiorców Waszych działań.

W ramach szkolenia będziemy pracować nad konkretnymi pomysłami na projekty realizowane z partnerami z krajów programu RITA, dlatego do udziału w szkoleniu zapraszamy przede wszystkim te organizacje z Polski, które nawiązały kontakt z organizacją z kraju programu RITA i mają wstępny pomysł na wspólny projekt.

Preferowane będą zgłoszenia z organizacji planujących pracę nad projektem, który dotyczy wzmocnienia instytucji społeczeństwa obywatelskiego, partycypacji społecznej, przekazywania dobrych praktyk, które sprawdziły się w Polsce i mogą być przydatne partnerom w innych krajach w rozwoju różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego lub politycznego.

Jeśli jednak nie masz jeszcze partera zagranicznego, ale masz pomysł to nie wahaj się i zgłoś się na warsztat.

 

PO szkoleniu osoba uczestnicząca:

  • będzie świadomie planować i budować relacje z partnerami zagranicznymi;
  • będzie umiała dobrać narzędzia do zbadania problemu, na który chce odpowiedzieć w ramach projektu;
  • będzie potrafiła sformułować cel projektu oraz zaprojektować działania, rezultaty oraz budżet projektu;
  • będzie zwracała uwagę kontekst, zasady programowania i planowania finansowania ze strony organizacji donorskich, rozumiała zapisy dokumentów konkursowych.

 

Metoda pracy:

Szkolenie prowadzone jest w całości metodami warsztatowymi pozwalającymi na różne formy zaangażowania się uczestników.

Podpowiadamy praktyczne rozwiązania wynikające z bogatego doświadczenia FED jako organizacji, która od 25 lat organizuje konkursy grantowe na najlepsze projekty.

Stwarzamy przyjazną i otwartą atmosferę podczas szkolenia, która sprzyja zdobywaniu nowej wiedzy i wymianie doświadczeniami.

Będziemy odpowiadać na wasze pytania, podpowiadać na co zwracać uwagę pisząc projekty i dzielić się doświadczeniami w opiniowaniu wniosków projektowych.

Z każdej zgłaszającej się organizacji zapraszamy dwie osoby zaangażowane w planowanie i realizowanie wschodnich inicjatyw organizacji – ze względu na specyfikę szkolenia konieczny jest udział dwojga reprezentantów z organizacji.

Szkolenie jest bezpłatne. Uczestnicy mają zapewnione:

  • noclegi (w pokojach dwuosobowych),
  • wyżywienie zgodne z ramowym programem
  • refundację kosztów swojego przejazdu na i z miejsca szkolenia,
  • materiały szkoleniowe podczas warsztatu.
  • Szkolenie odbędzie się w dniach 14-15 maja 2025 w Warszawie.

Zajęcia rozpoczynamy o godz. 12:00 w czwartek i kończymy o godz. 14:00 w sobotę. Wymagany jest udział obu osób w całości szkolenia.

Warsztaty poprowadzi zespół trenerski z FED: Sylwia Gajownik, Agnieszka Świeczka .

Wyniki naboru podamy do 22 kwietnia 2025 r.

 

Warsztaty jest realizowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web