Swatka polsko-ukraińska: zgłoszenia do 11 września 2022

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa, Polska) oraz Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zapraszają do udziału w warsztatach dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy, chcących nawiązać współpracę międzynarodową (tzw. „Swatka polsko-ukraińska”). Warsztaty odbędą się w dniach 27-30 października 2022 w Lublinie.

Spotkanie jest skierowane do osób zainteresowanych budowaniem bezpośrednich relacji ze szkołami i nauczycielami z Ukrainy. Jest to okazja do wzmocnienia swoich kompetencji, współpracy w środowisku międzykulturowym i nawiązania bezpośrednich kontaktów z osobami z Ukrainy, które szukają partnerów po stronie polskiej.

W programie warsztatów m.in.:
– informacje o funkcjonowaniu ukraińskich szkół w czasie wojny,
– wymiana doświadczeń: polskie szkoły wobec nowego wyzwania (przyjęcie uczniów z Ukrainy), ukraińskie szkoły wobec przyjęcia uczniów wewnętrznie przesiedlonych,
– sytuacja ukraińskich nauczycieli i nauczycielek przebywających w Polsce,
– wspólne poszukiwanie form współpracy możliwych i potrzebnych w obecnych warunkach,
– co dała nam dotychczasowa współpraca polsko-ukraińska – wymiana doświadczeń i wspólna refleksja,
– spotkania z ekspertami od spraw oświatowych,
– część integracyjno-wytchnieniowa: zwiedzanie regionu.

Uczestnicy szkolenia samodzielnie dojeżdżają na miejsce warsztatów w Lublinie. Fundacja refunduje koszty przejazdu uczestników, zapewnia nocleg oraz wyżywienie podczas warsztatów. Do udziału w warsztatach możemy zaprosić tylko jedną osobę z danej szkoły.

Liczba miejsc jest ograniczona – zainteresowani nauczyciele z Polski powinni wypełnić ankietę online dostępną tutaj. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 września 2022.

Wszelkich informacji związanych z wyżej opisanym szkoleniem udziela Tadeusz Rudzki, kontakt: swatka@fed.org.pl, tel. 607 198 493 (pon.-pt. w godz. 10:00-17:00).

Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 13 września 2022.

 

Szkolenie jest organizowane i współfinansowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web