Swatka polsko-ukraińska: zgłoszenia do 24 maja 2024

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa, Polska) oraz Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zapraszają do udziału w warsztatach dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy, chcących nawiązać współpracę międzynarodową (tzw. „Swatka polsko-ukraińska”). Warsztaty odbędą się w dniach 2-5 lipca 2024 w Przemyślu.

Spotkanie jest skierowane do osób zainteresowanych budowaniem bezpośrednich relacji ze szkołami i nauczycielami z Ukrainy. Jest to okazja do wzmocnienia swoich kompetencji, współpracy w środowisku międzykulturowym i nawiązania bezpośrednich kontaktów z osobami z Ukrainy, które szukają partnerów po stronie polskiej.

Dlaczego warto? Zachęcamy do wysłuchania relacji osób, które uczestniczyły w poprzedniej edycji warsztatów – zapraszamy do obejrzenia poniższych filmów:

W programie warsztatów m.in.:
– informacje o funkcjonowaniu ukraińskich szkół w czasie wojny,
– wymiana doświadczeń: polskie szkoły wobec przyjęcia uczniów z Ukrainy, ukraińskie szkoły wobec przyjęcia uczniów wewnętrznie przesiedlonych,
– wspólne poszukiwanie form współpracy możliwych i potrzebnych w obecnych warunkach,
– przykłady międzyszkolnej współpracy polsko-ukraińskiej,
– informacja o źródłach finansowania projektów międzynarodowych.

Uczestnicy szkolenia samodzielnie dojeżdżają na miejsce warsztatów w Przemyślu. Fundacja refunduje koszty przejazdu uczestników, zapewnia nocleg oraz wyżywienie podczas warsztatów. Do udziału w warsztatach możemy zaprosić tylko jedną osobę z danej szkoły.

Liczba miejsc jest ograniczona – zainteresowani nauczyciele z Polski powinni wypełnić ankietę online dostępną tutaj. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 maja 2024 do godz. 12:00 w południe.

Wszelkich informacji związanych z wyżej opisanym szkoleniem udziela Tadeusz Rudzki, kontakt: swatka@fed.org.pl, tel. 607 198 493 (pon.-pt. w godz. 10:00-17:00).

Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 31 maja 2024.

Nauczycieli z Ukrainy prosimy o zapoznanie się z informacją w języku ukraińskim oraz o wypełnianie ankiety zgłoszeniowej dostępnej tutaj.

Просимо вчителів з України ознайомитися ближче з інформацією українською мовою та заповнити форму заявки, яка доступа тут.

AKTUALIZACJA: Wyniki naboru dostępne są tutaj od 28 maja 2024.

Szkolenie jest organizowane i współfinansowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web