Webinarium nt. rozwoju instytucjonalnego

Zapraszamy do udziału w kolejnym z cyklu webinariów tematycznych, adresowanych do przedstawicieli i przedstawicielek organizacji  zainteresowanych udziałem w naborze wniosków w pierwszym otwartym konkursie grantowym w ramach programu „Fundusz Pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2022-2023”. Webinaria mają na celu wsparcie organizacji w przygotowaniu projektów i tym razem chcielibyśmy się skupić na wsparciu instytucjonalnym organizacji, o które można się ubiegać w ramach konkursu.

Webinarium odbędzie się 24 października 2022 r. w godz. 15.00-16.30. Spotkanie poprowadzi Marta Gontarska –  tutorka w programie Szkoła Aktywnego Sektora wspierająca planowanie strategiczne i rozwój instytucjonalny. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów europejskich z zakresu edukacji globalnej w międzynarodowych konsorcjach. Od 10 lat członkini zarządów organizacji pozarządowych, gdzie odpowiadała za strategiczne i długofalowe planowanie oraz rozwój organizacji (m.in. w Instytucie Globalnej Odpowiedzialności, Grupie Zagranica, Towarzystwie Edukacji Antydyskryminacyjnej czy Akcji Demokracji). 

W ramach otwartych konkursów grantowych w programie Fundusz Pomocowy można wykorzystać część dofinansowania na wydatki związane z rozwojem swojej organizacji – co to oznacza w praktyce? Dlaczego warto z tej możliwości skorzystać i jak zaplanować tę część wniosku?

W trakcie webinarium poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • czym jest rozwój instytucjonalny w Funduszu Pomocowym, a czym zdecydowanie nie jest
  • jak zidentyfikować potrzeby organizacji w zakresie rozwoju instytucjonalnego w różnych obszarach
  • dlaczego warto skorzystać z tej możliwości, której zazwyczaj nie zapewniają inne konkursy grantowe
  • dlaczego warto wybiegać myślami dalej niż poza aktualnie realizowane projekty
  • jak wykorzystać wsparcie instytucjonalne oferowane w ramach Funduszu Pomocowego?

Nagranie z webinarium

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web