Projekt pt. Akademia dobrego zarządzania jest adresowany do zespołów 24 organizacji obywatelskich, ze szczególnym naciskiem na organizacje nowopowstałe, o niewielkim doświadczeniu działania w III sektorze, które chcą podnieść swoje kompetencje w zakresie zarządzania i stosowania standardów działania, a których brak znacznie hamuje ich stabilność i rozwój.
Preferowane będą osoby reprezentujące małe i/lub nowo powstałe organizacje, które dopiero rozpoczynają swoją działalność i potrzebują konkretnego wsparcia by polepszyć nie tylko jakość zarządzania – w różnych istotnych dla stabilnego funkcjonowania organizacji obszarach.
W ramach projektu zaplanowaliśmy kilka modułów działań, w ramach których będziemy pogłębiać wiedzę, rozszerzać doświadczenia, a także przygotowywać i testować rozwiązania służące lepszemu działaniu organizacji obywatelskich.
Akademia dobrego zarządzania moduł 1 – potrwa od 01.08.2023 do 29.02.2024. Ten czas przeznaczamy na szkolenia stacjonarne i webinary. Potem zdecydujecie czy chcecie pójść dalej.
Akademia dobrego zarządzania moduł 2 – potrwa od 1.03.2024 do 31.07.2025. W tym module będziemy intensywniej pracować, ale też dołączą do nas doradcy zmiany. Będziemy wspólnie przygotowywać się do wypracowania i przetestowania rozwiązania w obszarze tematycznym, który jest dla uczestniczących organizacji największym wyzwaniem.
Na zakończenie spotkamy się by wymienić doświadczenia, pokazać wypracowane rozwiązania i wspólnie cieszyć się osiągniętymi zmianami.
O czym będziemy mówić?
Przygotowując projekt zapytaliśmy współpracujące z nami organizacje, co według nich stanowi największe wyzwanie w ich dobrym funkcjonowaniu. Oto lista tematów, z którymi będziemy pracować w trakcie projektu:
- jak dobrze zarządzać organizacją?
- jak budować i wzmacniać zespół zaangażowany w działania organizacji?
- w jaki sposób można doskonalić umiejętności osób zaangażowanych?
- jak planować działania organizacji, tak by miała szansę dobrze się rozwijać?
- jak zapewnić dobrą komunikację w organizacji, ale też jak dobrze informować i komunikować o organizacji, tak by zapewniać jej lepszą rozpoznawalność?
- jak skutecznie pisać wnioski o dofinansowanie (np. jak wykonać dobrą analizę sytuacji, potrzeb adresatów projektu, określać cele i rezultaty, zaplanować działania i ich budżet)?
Aktualności w projekcie:
Zapraszamy Was do podjęcia wyzwania! Do wypracowania standardów jakości zarządzania i działania Waszej organizacji. Podczas szkolenia wspólnie przygotujemy się do podejmowania działań w sposób bardziej usystematyzowany i świadomy.
Kiedy: 17-18 lutego 2024 r., w godzinach 11.30 (sobota) do 16.30 (niedziela)
Gdzie: Warszawa, hotel Ibis Stare Miasto, Muranowska 2, 00-209 Warszawa
Dla kogo: Do udziału w szkoleniu zapraszamy osoby prowadzące organizacje nowe i /lub niewielkim doświadczeniu działania w sektorze pozarządowych. Osoby posiadające bądź właśnie zdobywające doświadczenie w kierowaniu istotnymi procesami w organizacji (np. ogólne działanie organizacji, pisanie i realizacja projektów, zarządzanie zespołem).
Celem szkolenia jest wzmocnienie osób decyzyjnych w organizacji w zakresie analizy wyzwań oraz otoczenia organizacji, wyznaczania celów, planowania i organizacji działań.
W trakcie szkolenia:
1. zapoznasz się z metodami diagnozy otoczenia organizacji oraz interesariuszy;
2. nauczysz się jak wyniki analizy przełożyć na cele dla organizacji;
3. nauczysz się wyznaczać strategie działania wobec ryzyka w organizacji;
4. podniesiesz wiedzę i umiejętności w zakresie współpracy w zespole.
Zdobyta na szkoleniu wiedza jest przydatna zarówno w procesach planowania strategicznego, jak i w przygotowaniu wniosków projektowych.
Metoda pracy: Warsztat prowadzony będzie metodami aktywnymi.
Prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 5.02.2024 r. (do końca dnia)
Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 7.02.2024 r. Wszystkie osoby zakwalifikowane na szkolenie oraz osoby zakwalifikowane na listy rezerwowe, otrzymają email z informacją.
Aktualizacja informacji: Webinaria zostały zarejestrowane. Zainteresowanych otrzymaniem linku do nagrań zapraszamy do zapisów:
- Link do zapisu na nagranie webinarium: „Fundraising w organizacji”:
https://forms.gle/ReT8VDHSiGRKZteZ9 - Link do zapisu na nagranie webinarium: „Marketing w organizacji”:
https://forms.gle/R2QTvQp1oAmLpHJz7 - Link do zapisu na nagranie webinarium: „Dialog i przeciwdziałanie konfliktom – praktyczne pomysły i narzędzia do wykorzystania”:
https://forms.gle/6JHHD2zj2u6n3Dv89
O prowadzących:
Fundraising w organizacji
Joanna Gogolińska – Prezes Zarządu Fundacji Promo & Fund. Przez 10 lat odpowiedzialna za fundraising i rozwój Programu Explory w Fundacji Zaawansowanych Technologii, w l.2013-2023 na stanowisku wiceprezeski Fundacji. Wcześniej kierowała działem PR i Fundraisingu w Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych oraz pracowała jako specjalistka ds. PR i organizacji wydarzeń w firmach prywatnych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe oraz Studiów podyplomowych z zakresu PR na UW/ PAN. Absolwentka kursu PROMENGO dla menedżerów organizacji pozarządowych, organizowanego przez Fundację Akademii Organizacji Obywatelskich.
Natasza Nikiel – Wiceprezes Zarządu Fundacji Promo & Fund. Menadżerka marketingu z 20-letnim doświadczeniem pracy w biznesie; specjalizuje się w zarządzaniu marketingowym oraz budowaniu marek. Obecnie przedsiębiorczyni i właścicielka agencji marketingowej Brand Cafe, a także Prezes Zarządu Fundacji Harmonia – Przestrzeń Kobiecego Rozwoju. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe, Studiów podyplomowych z zakresu PR na UW/ PAN, Studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania firmą na WSE w Krakowie oraz Studiów Podyplomowych z zakresu Języków Obcych w Biznesie na WSEH w Bielsku-Białej.
Marketing w organizacji
Zuzanna Komornicka – Certyfikowana trener, changemakerka, inspiratorka, wykładowczyni Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej (studia MBA). Ekspertka w dziedzinie marketingu, reklamy i projektów społecznych i Dyrektorka ds. Współpracy i Komunikacji Federacji Funduszy Lokalnych w Polsce. Absolwentka UJ, Akademii Mistrzów Treningu i stypendystka Center on Philanthropy and Civil Society na The City University of New York. Obecnie zajmuje się szkoleniami, doradztwem oraz prowadzeniem zajęć związanych m.in. z team buildingiem, komunikacją i kreatywnością. Opracowuje strategie biznesowe i kampanie promocyjne m.in. dla środowiska biznesowego, startupowego i NGO. Na swoim koncie ma zrealizowanych ponad 2000 godzin szkoleniowych oraz wiele innowacyjnych kampanii i ciekawych autorskich projektów.
Dialog i przeciwdziałanie konfliktom – praktyczne pomysły i narzędzia do wykorzystania
Tadeusz Rudzki – Absolwent stosunków międzynarodowych na UW, w Fundacji pracuje od 2012 roku. Odpowiadał m.in. za projekty edukacyjne realizowane z nauczycielami białoruskimi, projekty crowdfundingowe i rozwój platformy e-learningowej. Od 2015 trener FED, zajmuje się kontaktem z grantobiorcami Funduszu Pomocowego PAFW, wizytami studyjnymi, szkoleniami („Swatki” nauczycielskie, „Projekt na Wschód”) oraz działaniami z zakresu edukacji obywatelskiej. Należy do Stowarzyszenia Wikimedia Polska.
koordynatorka projektu:
Sylwia Gajownik, Fundacja Edukacja dla Demokracji
sylwia.gajownik@fed.org.pl
tel. +48 535 854 424
@FundacjaEdukacjadlaDemokracji www.fed.org.pl
Dofinansowano ze środków budżetu państwa. Rządowy program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Nazwa zadania: Akademia dobrego zarządzania
Dofinansowanie: 194 000zł.
Całkowita wartość projektu: 194 000zł