Publikacje 2009

PUBLIKACJE 2009

Apetyt na Maroko

Książeczka „Apetyt na Maroko – Tadżin”, powiązana ze scenariuszem zajęć dla dzieci w formacie .pdf z serii „Apetyt na świat” przygotowana przez Fundację Edukacji Międzykulturowej. Materiał rozbudza chęć poznania świata i pomaga zrozumieć złożoność zjawisk oraz uczy otwartości.

88x31

Apetyt na Meksyk

Książeczka „Apetyt na Meksyk – La Celebration”, powiązana ze scenariuszem zajęć dla dzieci w formacie .pdf z serii „Apetyt na świat” przygotowana przez Fundację Edukacji Międzykulturowej. Materiał rozbudza chęć poznania świata i pomaga zrozumieć złożoność zjawisk oraz uczy otwartości.

88x31

Bajki rozwojowe

5 bajek (odnoszących się do Milenijnych Celów Rozwoju) i scenariuszy zajęć w formacie .pdf. Publikacja przygotowana została przez Stowarzyszenie „Jeden Świat” na podstawie materiałów wypracowanych podczas szkoleń dotyczących edukacji rozwojowej i wykorzystania bajek w edukacji.

88x31

Broszura TEG

Broszura dla nauczycieli w formacie .pdf, wydana w ramach projektu „Tydzień Edukacji Globalnej” realizowanego przez Spotkania – Stowarzyszenie dla Edukacji i Kultury. W ramach działań stworzono i wypromowano również stronę:www.teg.edu.pl na której zamieszczono materiały edukacyjne i teksty na temat edukacji globalnej.

88x31

Jak mówić polskim dzieciom o dzieciach Afryki

Poradnik w formacie .pdf dla nauczycieli, osób zajmujących się pomocą rozwojową i edukacją rozwojową oraz wszystkich zainteresowanych, opracowany w ramach projektu Fundacji „Afryka inaczej”. Poradnik ma pomóc we właściwy sposób mówić o dzieciach Afryki tak, aby nie koncentrować się wyłącznie na negatywnych zjawiskach i dramatycznych sytuacjach.

88x31

Komiks Praw Dzieci

Publikacja w formacie .pdf zawierająca 6 historii dzieci z Tybetu opartych na faktach, danych źródłowych oraz spotkaniach z bohaterami. Każda z historii porusza opisany zbiór praw dziecka wg Konwencji Praw Dziecka. Publikację przygotowała Fundacja Inna Przestrzeń.

88x31

Partnerstwo szkół-pierwsze kroki

Materiały edukacyjne w formacie .pdf dotyczące partnerstwa szkół z Polski z placówkami z krajów globalnego Południa. Są to pierwsze materiały na ten temat opublikowane w języku polskim. Powstały one w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej. Można je zamówić na płycie CD na stronie projektu

88x31

Prawa kobiet

Mini-przewodnik po współpracy na rzecz rozwoju z perspektywy praw kobiet w formacie .pdf, opracowany przez Stowarzyszenie Koalicja KARAT.

128px-Copyright.svg Autorka: Magdalena Noszczyk

Przygody z Matumbo

Książka w formacie .pdf zawiera bajki pochodzące z Namibii, zebrane przez polskiego misjonarza Jerzego Szurgota. Publikacja wydana przez Salezjański Wolontariat Misyjny.

88x31

Scenariusze dla nauczycieli

Scenariusze dla nauczycieli w formacie .doc (z dodatkami) opracowane w ramach projektu „Klub Ambasadorów Rozwoju” realizowanego przez Fundację Partners Polska.

88x31

Spacerownik – przewodnik po świadomej konsumpcji

Publikacja w formacie .pdf Dolnośląskiej Fundacji EkoRozwoju.

88x31

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web