Publikacje 2012

PUBLIKACJE 2012

Globalna Gra miejska: Dostęp do wody w Afryce – zawody z kropelką

Autorki: Elżbieta Wisłocka, Kamila Skowrońska, Sandra Rogożyńska, Roksana Rogożyńska.

Zwycięski scenariusz gry w ogólnopolskim konkursie „Globalna gra miejska” zorganizowanym przez Fundację Usłyszeć Afrykę w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w 2012 r.

88x31

Kierunek Południe. Kobiecym głosem, czyli liderki ruchu kobiecego w Ugandzie …

Katarzyna Staszewska, Kierunek Południe. Kobiecym głosem, czyli liderki ruchu kobiecego w Ugandzie o swojej pracy na rzecz praw kobiet i równości płci., Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Warszawa 2012.

88x31

Licealiści Mathare Slums – Rabka-Zdrój

Opis szkolnego przedsięwzięcia zrealizowanego metodą projektu w I Liceum Ogólnokształcącym im E. Romera oraz Szkole Św. Filipa w slumsie Mathare w Nairobi (Kenia).

Fundacja Partners Polska, 2012 r.

88x31

Materiały projektu „Mini Festiwale Edukacji Globalnej”

Folder zawiera scenariusze zajęć, gier i pomoce do gier opracowane przez Fundację Edukacji Międzykulturowej w ramach projektu „Mini Festiwale Edukacji Globalnej”.

88x31

Pakiet edukacyjny „Oblicza Ugandy” – plansze i ćwiczenia

Wysokiej jakości pakiet edukacyjny składający się z 20 plansz zawierających zdjęcia, rozmowy z Ugandyjczykami oraz dodatkowe informacje ułatwiające zrozumienie tekstu i kontekstu wykonanych zdjęć, a także Zestaw ćwiczeń wspierających wykorzystanie plansz edukacyjnych.
Stowarzyszenie „Katedra Kultury”

88x31

Plantacje drzew w prowincji Niassa w Mozambiku.

Plantacje drzew w prowincji Niassa w Mozambiku. Omówienie przypadku., Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Warszawa 2012.

Omówienie przypadku zostało opracowane na podstawie raportu ”Wpływ plantacji drzew w prowincji Niassa w Mozambiku na prawa człowieka”, red. Philip Seufert, wydanego przez FIAN dla Hands off the Land Alliance we wrześniu 2012 r.

88x31

Scenariusze: Trenerzy dla młodzieży! Wspólnie dla globalnego Południa.

Trenerzy dla młodzieży! Wspólnie dla globalnego Południa. Scenariusze warsztatów dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej powstałe w ramach projektu.

Polska Akcja Humanitarna, 2012 r.

88x31

Trzeci biegun i jego mieszkańcy. Zestaw scenariuszy dla liceum.

Trzeci biegun i jego mieszkańcy, Zestaw scenariuszy dla liceum na temat zagrożeń ekologicznych Wyżyny Tybetańskiej oraz ginącej kultury nomadów tybetańskich.

Materiały do edukacji globalnej zgodne z nową podstawą programową dla geografii, biologii, wiedzy o społeczeństwie i godzin wychowawczych.

Fundacja Inna Przestrzeń 2012.

88x31

Wpływ zakładania plantacji drzew na prawa człowieka w prowincji Niassa w Mozambikuzew na prawa człowieka w prowincji Niassa w Mozambiku, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Warszawa 2012

Redakcja: Philip Seufert

Tytuł oryginału: The Human Rights Impacts of Tree Plantations in Niassa Province, Mozambique, wyd. przez FIAN International dla Hands off the Land Alliance, wrzesień 2012 r.

88x31

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web