Publikacje 2016

PUBLIKACJE 2016

„Jak zorganizować szkolną debatę? Praktyczny przewodnik”

Minimanual dla nauczycieli i uczniów, wyjaśniający krok po kroku jak zorganizować debatę w środowisku szkolnym. Poradnik opracowany przez Polską Akcję Humanitarną w ramach projektu „Out of the box”..

88x31

„Stop unikaniu opodatkowania przez korporacje. Przewodnik – sprawiedliwość podatkowa a rozwój”.

Publikacja dotycząca światowego systemu podatkowego i jego wpływu na rozwój globalnego Południa, wydana przez Instytut Globalnej Odpowiedzialności w ramach projektu „Lokalni/e liderzy/liderki globalnej odpowiedzialności”.

88x31

Infografiki dotyczące edukacji globalnej

Infografiki dotyczące edukacji globalnej, pokazujące mapę świata w ujęciach ilustrujących różne perspektywy oraz wyjaśniające dlaczego potrzebujemy sprawiedliwości podatkowej. Infografiki powstały w ramach projektu „Lokalni/e liderzy/liderki globalnej odpowiedzialności” Instytutu Globalnej Odpowiedzialności..

88x31

Światozmieniacze. Cel: dobro

Zestaw scenariuszy zbiórek – dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników – mających na celu rozwijanie wrażliwości i kształtowanie aktywnej postawy zmieniania świata na lepsze. Publikacja zawiera też wywiady z inspirującymi „światozmieniaczami” z krajów globalnego Południa. Wydana przez Związek Harcerstwa Polskiego w ramach projektu „Światozmieniacze”.

88x31

Gra podatkowa

Scenariusz gry dotyczącej podatków wraz z 15 kartami do gry, opracowane w ramach projektu “Zrozumieć świat” realizowanego przez Instytut Globalnej Odpowiedzialności.

88x31

Scenariusze zajęć i warsztatów

Pakiet 10 scenariuszy (5 2-godzinnych scenariuszy lekcyjnych oraz 5 3-godzinnych scenariuszy warsztatowych), opracowanych przez nauczycieli i nauczycielki przeszkolonych w tym celu w ramach projektu “Link z globalnym Południem” Polskiej Akcji Humanitarnej.

88x31

Gra “Świat jako 100%”

Scenariusz gry „Świat jako 100%”, która wprowadza do tematu nierówności globalnych na świecie. Materiał powstał w ramach projektu “Zrozumieć świat” realizowanego przez Instytut Globalnej Odpowiedzialności.

88x31

Pełny talerz dla 10 miliardów – jak wyżywić świat?

Scenariusz zajęć na podstawie filmu “Pełny talerz dla 10 miliardów”, dotyczący kwestii bezpieczeństwa żywnościowego. Konspekt opracowany w ramach projektu “Zrozumieć świat” Instytutu Globalnej Odpowiedzialności.

88x31

Kryzys żywnościowy

Komiks “Kryzys żywnościowy” wraz z 2 scenariuszami zajęć na jego podstawie. Komiks oraz towarzyszące mu eseje przetłumaczono, zaś scenariusze zajęć opracowano w ramach projektu “Zrozumieć świat” Instytutu Globalnej Odpowiedzialności.

88x31

Scenariusze zajęć: Ogarnij świat.

Zestaw 5 scenariuszy zajęć na lekcje wychowawcze w szkole ponadgimnazjalnej, opracowany przez Fundację Instytut Edukacji Kreatywnej INEK w ramach projektu “Ogarnij świat – edukacja globalna kluczem do współczesności”.

88x31

Innowatorzy społeczni a problemy globalne

Broszura “Innowatorzy społeczni a problemy globalne” to materiał edukacyjny składający się z części merytorycznej, dotyczącej Nigerii oraz praktycznej – zestawu ćwiczeń, przeznaczonych do wykorzystania podczas lekcji. Publikacja stanowi spójną całość z trzema krótkimi filmami dokumentalnymi, powstałymi w ramach projektu “Innowatorzy społeczni a problemy globalne” Fundacji “Kultury Świata”.

88x31

„Uczymy (się) razem dla pokoju”

„Uczymy (się) razem dla pokoju” to publikacja zawierająca scenariusze lekcji i projektów edukacyjnych z zakresu edukacji globalnej, dotyczące praw człowieka, godnej pracy i zrównoważonego rozwoju, stworzone przez Fundację Civis Polonus w ramach projektu „Uczymy (się) razem dla pokoju”.

88x31

projekt i realizacja strony internetowej: rock the web